wtorek, 24 maja 2011

Budowa modelu

Model powstał ze szkła o grubości 2mm i  z poliwęglanu.Ze szkła o grubości 2mm zbudowaliśmy małe akwarium za pomocą sylikonu połączyliśmy szyby a nadmiar sylikonu wycięliśmy nożykiem.Do tego na gore z poliwęglanu wycięliśmy płytkę w kształcie prostokąta w której wykonaliśmy  3 otwory podłużne.Doświadczenie będzie polegało na zrobieniu fali która ma przepłynąć przez otwory w których załamie się i dojdzie do zjawiska które opisze jutro po doświadczeniu w szkole na lekcji fizyki.


A oto kilka zdjęć z przygotowania modelu do doświadczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz